Novinky

Volkswagen Atlas: dva motory, tři řady sedadel

Volkswagen Atlas: dva motory, tři řady sedadel

Americký zákazník chce specifický vůz. Chce auto velké, robustní, vyvolávající respekt. A tak se v USA moc neprodávají vozy jako třeba Volkswagen Tiguan. Zato se tam teď bude prodávat pořádné SUV Volkswagen Atlas. Je to opravdu velké auto. Má 5037 mm na délku, 1979 mm na šířku a 1768 mm na výšku. Volkswagen tímto vozem přeskakuje zatím všechny své dosavadní největší modely. Uvnitř je místo pro sedm cestujících ve třech řadách. VW slibuje velmi jednoduché sklápění třetí i druhé řady sedadel, místa na všech sedačkách dost a dost a hromadu bezpečnostních a luxusních prvků, jako jsou třeba pokolizní systémy. Ano, nespletli jsme se. Auto totiž má i systém, který brzdí vozidlo po kolizi, aby nedocházelo k dalším sekundárním nehodám.

 

Volkswagen Atlas

 

Volkswagen Atlas

 

Volkswagen Atlas

Volkswagen Atlas

Volkswagen Atlas

Volkswagen Atlas

Auto bude doplněno výbavou, která je v USA potřebná – od propojitelnosti s mobily, až po satelitní HD rádio.

Nás ale zajímá to, co je pod kapotou. Tady je totiž opět podvozková skupina MQB. Ta se začíná firmě dost vyplácet, vždyť se rodina modelů s touhle technikou pěkně rychle rozrůstá.

Vpředu uložené motory budou mít příčné uchycení. Základem bude zážehový čtyřválec o objemu dva litry s přeplňováním a výkonem 178 kW.

Druhý je vidlicový šestiválec o objemu 3,6 l s výkonem 206 kW. Jak jste si všimli, v nabídce není žádný nafťák. Oba agregáty budou spojeny s osmistupňovým manuálem.

Volkswagen Atlas

Volkswagen Atlas

To, co vám představujeme, jsou jen první kusé informace. Hlavní premiéra je naplánována na půlku listopadu na autosalon v americkém Los Angeles. První auta ze závodu v Chattanooga dostanou zákazníci v novém roce.

A jak je to s dovozem do Evropy? Jestli se vám představené auto líbí, tak si musíte najít nějakého dovozce individuálních vozidel. Pro Evropu toto auto zatím nebude.